POLITIKË - ILLYRIA - Page 6 POLITIKË - ILLYRIA - Page 6

Basha, në ditën e themelimit të PD-së: Një ditëlindje e thyer nga ata që e përçanë partinë për interesat e tyre

Tiranë, 11 dhjetor 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në 31-vjetorin e themelit të partisë, ka dhënë një... »

Nis punimet “Kuvendi për Rithemelimin e Partisë Demokratike” (LIVE)

LIVE Tiranë, 11 dhjetor 2021 – Në Stadiumin “Air Albania”në Tiranë po zhvillon punimet Kuvendi i Partisë Demokratike, i thirrur... »

Basha: Eskobar mbështeti moscënimin e integritetit territorial të Kosovës

Kryeministri Edi Rama tha se me zyrtarin amerikan Gabriel Eskobar bisedoi për rolin e rëndësishëm të Shqipërisë në rajon, dialogun... »

Kuvendi nderon senatorin amerikan Bob Dole, mban një minutë heshtje

Deputetë e ministra të Kuvendit të Shqipërisë kanë mbajtur një minutë heshtje në nder të senatorit amerikan, Bob Dole, i... »

Escobar: Pres me kënaqësi ta takoj zotin Basha në Washington

Basha pranon se kanë folur edhe për statusin “non-grata” të Sali Berishës Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për... »

Xhaçka: Në KS të OKB-së, përparësi Kosova dhe stabiliteti ballkanik

“Shqipëria është e gatshme të çojë përpara me dinjitet agjendën e prioriteteve të saj në Këshillin e Sigurimit”-, tha ministrja... »

Tiranë: Dita e Rinisë, opozita feston e ndarë

Nga Zëri i Amerikës Në Tiranë, opozita festoi sot e përçarë Ditën e Rinisë, një festë zyrtare, që lindi prej... »

Opozita e përçarë shqiptare, komoditet për pushtetin

Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, edhe një kohë të gjatë, nuk do të kenë një opozitë të mirëfilltë, unike dhe... »

Kuvendi nderon ish-senatorin Dole

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë nisur seancën me një minutë heshtje për vdekjen e ish-senatorit amerikan Bob Dole Ish-senatori... »

Berisha: Ja përse vendosa të kthehem fuqishëm në politikë

Tiranë, 5 dhjetor 2021 – Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se ai është shpallur person “non grata” nga... »

Abdixhiku e përkujton Rugovën: “Veprat e tij e kanë definuar fatin e shqiptarëve në këto anë”

Prishtinë, 2 dhjetor 2021 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, e ka kujtuar sot Presidentin e ndjerë... »

Basha: Për të ndalur korrupsionin fillohet me pastrimin e politikës, pranoni vetingun

Pjesë nga fjala e kreut të PD-së Lulzim Basha:   Kjo omerta merr fund, kur në këtë sallë, edhe ata... »

Basha: Në 3 vjet ndërtimi pastroi 1.6 mld euro, jeni në përgjimet e antimafias

Në fjalën e tij në seancë plenare, kreu i opozitës Lulzim Basha bëri deklaratën e fortë kur tha se për... »

Rama “mbron” Serbinë: Kosova humb nga mungesa në Ballkanin e Hapur (video)

Në seancën plenare të Kuvendit në Tiranë kryeministri Edi Rama iu përgjigj në interpelancë për Ballkanin e Hapur deputetit të... »

Basha: Një Parti Demokratike, një Kuvend, më 18 dhjetor!

Tiranë, 1 dhjetor 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. ka përsëritur edhe një herë mesazhin e tij për... »

Drejtpërdrejtë konferenca për gazetarë e kryeministrave Edi Rama dhe Albin Kurti

https://www.facebook.com/ediramaal/videos/583223339566625 https://www.filemail.com/d/wjlrgljcarwvawy   »

Përmbledhja e plotë e mbledhjes së qeverive shqiptare në Elbasan (video)

Shqipëri-Kosovë, në tryezën e përbashkët për mbledhjen vjetore të qeverive https://www.facebook.com/ediramaal/videos/536802018085201/ Mbledhja e përbashkët vjetore e dy qeverive Shqipëri-Kosovë u... »

Në Elbasan mbahet sot mbledhja e përbashkët e qeverive Shqipëri-Kosovë

Axhenda e mbledhjes së parë pas qeverive të reja të dalë pas zgjedhjeve në Kosovë dhe në Shqipëri 09.45 –... »

Gjeloshaj: Prishtina dhe Tirana i kanë lënë anash shqiptarët e Malit të Zi dhe Luginës së Preshevës

Prishtinë, 25 nëntor 2021 – Kryetari i Komunës së Tuzit në Mal të Zi Nik Gjeloshaj, ka deklaruar se qeveritë... »

Kongresisti Zeldin kërkon për herë të tretë shpjegime për Sali Berishën

Kongresisti amerikan Lee Zeldin i është drejtuar sërish së fundi Departamentit Amerikan të Shtetit dhe sekretarit Blinken për rastin Sali... »

“Ballkani i Hapur”, Shehu: Bëni tellallin e Vuçiç; Xhaçka: Punojmë të fikim zjarrin në rajon

Miratimi i marrëveshjes me Maqedoninë e Veriut për bashkëpunim ndërkufitar në kuadër të Ballkanit të Hapur solli debate në Kuvend.... »

Braçe kundër qeverisë: Nëse e miratoni paketën fiskale 2022, fermeri merr fund!

Deputeti socialist, Erjon Braçe, nga foltorja e Kuvendit ka dalë në krah të fermerëve duke thënë se mbarra e madhe... »

Manastirliu: 12 gra të vrara në 2021, denonconi çdo rast dhune

Dhuna në familje ka shkaktuar 17 viktima gjatë vitit të fundit ndërkohë që 12 prej tyre janë gra. Në kuadër... »

Shehu: Rrezik, ta lidhim eurointegrimin tonë me të Serbisë, me një këmbë e gjysmë në Moskë

Deputeti i PD-së Tritan Shehu e ka uruar sot kryeministrin Edi Rama për duartrokitjet që sipas tij mori dje në... »

Meta-Haradinajn: “Berlini”, mundësi e shkëlqyer për të rritur bashkëpunimin

Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar sot me kreun e AAK-së Ramush Haradinaj. 🇦🇱❤️🇽🇰 I lumtur të nisja sot... »

Çuçi: Nuk do të ketë kampe refugjatësh për interesa të vendeve të tjera në Shqipëri

Madje, sipas ministrit të Brendshëm, në lidhje me përcaktimin për emigrantët tranzit, “është e kundërta”! Knid Ndrenika Ministri i Brendshëm,... »

Zaev: Viktima nga RVM dhe Serbia, të gjithë të rinj, ktheheshin nga ekskursioni

Autobusi që u dogj në Bullgari  ishte në pronësi të “Besa Trans” dhe transportonte të rinj që ktheheshin nga një... »

Meta e Basha shkëmbejnë akuza për “gënjeshtra” dhe “mashtrime”

Tiranë, 22 nëntor 2021 – Në Shqipëri, Presidenti i Republikës dhe Partia Demokratike në opozitë e ngritën më tej tensionin... »

Basha: “Koha e Sali Berishës ka mbaruar”

Tiranë, 22 nëntor 2021 – Kryetari i Partisë Dmokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar se liderit historik të kësaj partie, Sali... »

Rama: Presidenti cakton datën e zgjedhjeve, PS është gati kurdoherë

“”Presidenti i di shumë mirë detyrat e tij pavarësisht se shpesh herë bën sikur nuk i di”-tha zoti Rama Knid... »