HOMEPAGE - Titulli (4-8) - ILLYRIA - Page 161 HOMEPAGE - Titulli (4-8) - ILLYRIA - Page 161

Ekspertiza: Tre anëtarët e familjes Haliti vdiqën nga helmimi me kërpudha

Tiranë, 10 maj 2021 – Ekspertët mjeko-ligjorë në Shqipëri e kanë përfunduar ekspertizën e shkakut të vdekjes së tre anëtarëve... »

Në Kosovë arrijnë edhe mbi 3.500 vaksina “Pfizer/BioNTech”

Prishtinë, 10 maj 2021 – Të hënën në Kosovë arritën edhe mbi 3.500 doza të vaksinës kundër koronavirusit “Pfizer/BioNTech”, donacion... »

Në Shqipëri mbërrijnë edhe 11.700 doza të vaksinës “Pfizer/BionTech”

Tiranë,10 maj 2021 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka dhënë lajmin se 11 mijë e 700 dozat e vaksinës... »

Mbështetja për Presidentin Biden rritet falë përgjigjes ndaj pandemisë

Uashington, 10 maj 2021 – Presidenti Joe Biden po hyn në fazën e ardhshme të administratës së tij me  besimin... »

Xhudistët e Kosovës optimistë para Lojërave Olimpike të Tokios

Prishtinë, 10 maj 2021 – Në Kosovë, ekipi i xhudos është duke kryer përgatitjet për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike “Tokio... »

Varhelyi: Të çelen negociatat me Shqipërinë dhe me Maqedoninë e Veriut

Lisbonë, 10 maj 2021 – Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, ka thënë se duhet të çelen negociatat... »

Von Cramon: “Hijet e nacionalizmit e pengojnë bashkëpunimin në Ballkanin Perëndimor”

Bruksel, 10 maj 2021 – Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka thënë se “hijet e nacionalizimit”... »

Zaev: Maqedonia Veriore dhe Shqipëria të vazhdojnë bashkë rrugën drejt BE-së

Bruksel, 10 maj 2021 – Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të vazhdojnë së bashku rrugën e integrimit evropian dhe... »

Xhamitë e Kosovës do të hapen për lutjet e Fitër Bajramit

Prishtinë, 10 maj 2021 – Besimtarët muslimanë në Kosovë do të mund ta falin në xhami namazin e Fitër Bajramit,... »

Të mërkurën arrijnë në Kosovë 38.400 doza të vaksinës kundër COVID-19

Prishtinë, 10 maj 2021 – Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të mërkurën, më 12 maj, do të arrijnë në... »

Priftërinjtë gjermanë e sfidojnë Vatikanin, bekojnë çiftet e të njëjtës gjini

Berlin, 10 maj 2021 – Priftërinjtë e rreth 100 kishave katolike në Gjermani prej sot do të bekojnë çiftet e... »

Stefan Schwarz: Kosova nuk do të çlirohej pa ndihmën e miqve

Stefan Schwarz, ish-deputeti i CDU-së në Bundestagun e Gjermanisë, bashkëshorti i ministres së Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla,... »

LSI ankimon në KQZ edhe rezultatin e zgjedhjeve për qarkun e Beratit

Tiranë, 9 maj 2021 – Lëvizja Socialiste përIntegrim (LSI) ankimoi në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) rezultatin e zgjedhjeve të... »

PD zbardh “skemën e blerjes së votes” në Njësinë 4 në Tiranë

Tiranë, 9 maj 2021 – Partia Demokratike ka zbardhur atë që ajo e cilwson si “skemë kriminale” të blerjes së... »

Në Itali arrestohet shqiptari që po trafikonte drogë me vlerë 4 milion euro

Bari, 9 maj 2021 – Një shtetas shqiptar është arrestuar në Itali më 6 maj, pasi është kapur me 400... »

Reagon QSUT: Tre familjarët nga Gjilani erdhën në gjendje të rëndë

Tiranë, 9 maj 2021 – Qendra Spitalore Universitare në Tiranë ka reaguar për rastin e vdekjes së tre pjesëtarëve të... »

Familja Haliti ngre dyshime mbi vdekjen e tre familjarëve në Shqipëri

Prishtinë, 9 maj 2021 – Familja Haliti nga Gjilani ka hedhur dyshime mbi vdekjen e tre anëtarëve të familjes në... »

Në Kizhevak të Serbisë vazhdojnë gërmimet për mbetjet mortore të shqiptarëve të vrarë në Kosovë

Prishtinë, 9 maj 2021 – Qeveria e Kosovës njoftoi se në Kizhevak afër Rashkës, në Serbi, po vazhdojnë gërmimet për... »

Në Shqipëri nis punën Komisioni Hetimor për veprimtarinë e Presidentit Meta

Tiranë, 8 maj 2021 – Në Tiranë, nisi sot punën komisioni i posaçëm parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Presidentit... »

53 të plagosur në përleshjet mes palestinezëve dhe policisë izraelite në xhaminë “Al-Aksa”

Jerusalem, 8 maj 2021 – Besimtarët palestinezë u përplasën me policinë izraelite të premten vonë në kompleksin e xhamisë “Al-Aksa”,... »

Dy shtetas rusë dhe dy të tjerë shpallen fajtorë për krime kibernetike në SHBA

Miçigan, 8 maj 2021 – Dy shtetas rusë janë në mesin e katër personave që janë shpallur fajtorë për krime... »

Në Maqedoninë e Veriut janë vaksinuar 100 mijë persona

Shkup, 8 maj 2021 – Imunizimi i popullatës në Maqedoninë e Veriut për COVID-19 ka vazhduar me ritme të shpejta.... »

Pendarovski: Sulmuesit e kuvendit nuk ishin terroristë

Shkup, 9 maj 2021 – Kreu i shtetit maqedonas, synon rigjykimin e të dënuarve për dhunën e përgjakshme katër vjet... »

Twitter bllokon llogaritë që reklamojnë qëndrimet e ish-Presidentit Trump

Twitter-i konfirmoi të enjten se ka mbyllur disa llogari në këtë faqe sociale, të cilat kanë reklamuar postime në internet... »

Presidenti Meta e quan “nul” nismën e socialistëve për shkarkimin e tij

Tiranë, 7 maj 2021 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka shpërfillur nismën e mazhorancës socialiste për shkarkimin e... »

Kuvendi i Shqipërisë e miratoi nismën për shkarkimin e Presidentit Meta

Tiranë, 7 maj 2021 – Kuvendi i Shqipërisë votoi sot në favor të ngritjes së një komisioni hetimor, i cili... »

Ambasada e SHBA uron 28 hetuesit e rinj të Byrosë Kombëtare të Hetimit

Tiranë, 7 maj 2021 – Ambasada e Shteteve të  Bashkuara të Amerikës në Shqipëri i ka uruar 28 hetuesit e... »

Emërohen 28 hetuesit e parë të Byrosë Kombëtare të Hetimit

Tiranë, 7 maj 2021 – Struktura e Posaçme Kundër Krimit eKorrupsionit (SPAK) njoftoi se javën e ardhshme do të emërohen... »

LSI ankimon rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Gjirokastrës

Tiranë, 7 maj 2021 – Lëvizja Socialiste për Integrim (LSK) e ka ankimuar rezultatin e zgjedhjeve në qarkun e Gjirokastrës.... »

Taulant Balla në Kuvend: Presidenti Meta tregoi qartë anësinë e tij për opozitën

Tiranë, 7 maj 2021 – Kuvendi i Shqipërisë sot pritet të formojë komisionin hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga... »